Az MSZP kezdeményezi, hogy az európai parlamenti képviselők évente kétszer számoljanak be tevékenységükről - jelentette be Göncz Kinga, az MSZP EP-listavezetője a párt városligeti majálisán. Az MTI úgy tudja: a szocialisták ezt a képviselők jogállásáról szóló törvény módosításával érnék el. Az európai parlamenti képviselőknek az illetékes parlamenti bizottság előtt kellene beszámolniuk Brüsszelben végzett tevékenységükről, például arról, hány szavazáson vettek részt.
Göncz Kinga elmondta, szeretné kihívni vitára az európai parlamenti választási listavezetőket, különösen Schmitt Pált, a Fidesz listavezetőjét. A listavezető szerint ma Magyarországon sokan a nemzeti trikolór színei közül a zöldet leválasztva csak két színt vállalnak, az árpádsávos zászló színeit.
Arra készülnek a gyűlöletkeltők, hogy az EP-választáson kapjanak felhatalmazást. Azokkal az értékkel, amelyek nem európaiak, ki szeretnének Európába jutni - vélekedett. Göncz Kinga, íki szerint azok is bűnösek, akik együttműködnek a gyűlöletkeltőkkel. Megjegyezte: a Fidesz 79, a KDNP 139 helyen működik együtt a Jobbikkal az országban.
