BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bajnai Gordon a miniszterelnök

A képviselők 204 igen szavazattal, nem szavazat nélkül elfogadták a bizalmatlansági indítványt, és megszavazták Bajnai Gordont miniszterelnöknek.

2009. április 14. kedd, 17:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bajnai Gordon a frakcióvezetők felszólalásaira adott viszontválaszában elmondta: ha eddig sem tartotta magát politikusnak, az elhangzottak még inkább elvették a kedvét attól, hogy politikus legyen, mert csak arról volt szó, hogy kié legyen a hatalom, nem pedig arról, mire lehetne használni a közhatalmat. Bajnai szerint a kormány legitimitást a parlamenti többségnek kell adnia, ha nincs többség, akkor már nem lesz jobb az előrehozott választásoknál.

Újabb részleteket nem ismertetett Bajnai a válságkezelő kormány programjáról, csak annyit foglalt össze, hogy az intézkedések hatását mindenki érezni fogja. Kiadáscsökkentés mellett a növekedést célzó intézkedések is kellenek. Egyetértett az MDF-fel abban, hogy nemcsak azonnali és rövid távú döntésekre van szükség, és elmondása szerint hosszabb távú tervek is vannak a tarsolyban. Szívós, kitartó munkával, átmeneti áldozathozatallal lehet kijönni a válságból - fogalmazott.

Ezt követően a képviselők 204 igen szavazattal, nem szavazat nélkül elfogadták a bizalmatlansági indítványt, és megszavazták Bajnai Gordont miniszterelnöknek - amelyet a szocialista frakció meg is tapsolt. Végül Bajnai hivatalosan is letette a miniszterelnöki esküt. Ezt Gyurcsány Ferenc már nem várta meg, a szavazást követően elhagyta az üléstermet, és csak gratulálni jött vissza egy pillanatra.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet