BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már májusban beindulhat a kockázatitőke-program

A tőkealap-kezelők révén európai és nemzeti forrásokból összesen 35 milliárd, a magánforrásokkal együtt pedig 50 milliárd forint támogatáshoz juthatnak a friss alapítású kkv-k.

2009. április 9. csütörtök, 16:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összesen 18 társaság 23 pályázatot nyújtott be az Új Magyarország Kockázati Tőke Program keretében - tájékoztatta az MTI Eco-t a MAG - Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt., miután lezárta a tőkealap-kezelő kiválasztására szóló pályázatot. A programot szervező Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt.-hez érkezett pályázatok mintegy négyötöde a felzárkózó régiókban működő alprogramra érkezett.

A MAG Zrt. azonnal megkezdte a pályázatok feldolgozását, a szervezet május közepén hirdet eredményt, így az első közvetítői megállapodásokat még tavasszal aláírhatják.

A második negyedévben várható az első kockázatitőke-alapok létrehozása, az alapkezelők ezt követően kezdik majd meg a befektetési lehetőségek vizsgálatát.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet