Összesen 18 társaság 23 pályázatot nyújtott be az Új Magyarország Kockázati Tőke Program keretében - tájékoztatta az MTI Eco-t a MAG - Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt., miután lezárta a tőkealap-kezelő kiválasztására szóló pályázatot. A programot szervező Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt.-hez érkezett pályázatok mintegy négyötöde a felzárkózó régiókban működő alprogramra érkezett.
A MAG Zrt. azonnal megkezdte a pályázatok feldolgozását, a szervezet május közepén hirdet eredményt, így az első közvetítői megállapodásokat még tavasszal aláírhatják.
A második negyedévben várható az első kockázatitőke-alapok létrehozása, az alapkezelők ezt követően kezdik majd meg a befektetési lehetőségek vizsgálatát.
