A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) harminc nappal meghosszabbította a frekvenciapályázatok elbírálási határidejét.
Az NHH tavaly októberben összesen hét frekvenciacsomagra hirdetett pályázatot, ezek közül a hatóság a múlt héten a negyedik GSM/UMTS mobilszolgáltató piacra lépését lehetővé tevő pályázati eljárást megszüntette.
A 450 MHz-es frekvencia újbóli hasznosítására, valamint a 26 GHz-es frekvenciatartomány használatba vételére kiírt pályázatok elbírálása ezzel szemben még folyamatban van.
A vonatkozó kormányrendelet szerint a pályázatok elbírálását a kiírástól számítva 150 napon belül be kell fejezni, azonban a határidőt egy alkalommal a hatóság legfeljebb 30 nappal meghosszabbíthatja.
