BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áprilisig kísérleti marad a DAB+

Az Antenna Hungária Zrt. (AH) április végéig meghosszabbítja digitális földfelszíni rádiós (DAB+) kísérleti sugárzását.

2009. március 19. csütörtök, 18:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hálózatépítés első üteme már decemberben lezárult, az AH rendszere jelenleg a lakosság mintegy 30 százaléka számára érhető el. A január végén megindult kísérleti DAB+ sugárzás tegnap új adóval bővült: a Magyar Rádió és a Swiss Satellite Radio három-három, valamint a Sláger Rádió és a Magyar Katolikus Rádió programja mellett immár a Gazdasági Rádió adását is foghatják a "digitális" hallgatók.A digitális sugárzás megindulásával párhuzamosan megkezdődött a DAB+ vételére alkalmas rádiókészülékek forgalmazása is Magyarországon, jelenleg négy, hamarosan pedig már hat-nyolc típusú készülék érhető el a kiskereskedelmi forgalomban - közölte a műsorszóró cég.Az AH Zrt. mindeddig nem kötött szerződést a rádiós tartalomszolgáltatókkal, ez is indokolja a kísérleti időszak meghosszabbítását: a cég szerint ez elegendő időt biztosít a rádiós piac szereplőinek, hogy megtegyék a digitális platformhoz való csatlakozás érdekében a szükséges lépéseket.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet