BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BAZ, Heves, Nógrád: minden ötödik ember munka nélkül

Idén februárban egy százalékkal nőtt az állástalanok száma az észak-magyarországi régióban.

2009. március 16. hétfő, 16:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az állástalanok száma az idei év második hónapjában mintegy 5,5 ezerrel nőtt a térségben, ezzel a regisztrált álláskeresők száma megközelítette a 106 ezret, ami 7,3 százalékkal magasabb a tavalyi év azonos időszakában mértnél - közölte az MTI-Eco. Ez egyben azt is jelenti, hogy a térségben februárban 20,5 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta, szemben a januári 19,5 százalékkal.

Nem csupán a régióban maradt minden ötödik ember munka nélkül, hanem az ország összes álláskeresője közül is minden ötödik az észak-magyarországi térség lakosaiból kerül ki. A munkaügyi központ adatai szerint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 66,5 ezer, Hevesben 20,1 ezer, míg Nógrádban 19,2 ezer munkanélkülit tartottak nyilván.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet