Az állástalanok száma az idei év második hónapjában mintegy 5,5 ezerrel nőtt a térségben, ezzel a regisztrált álláskeresők száma megközelítette a 106 ezret, ami 7,3 százalékkal magasabb a tavalyi év azonos időszakában mértnél - közölte az MTI-Eco. Ez egyben azt is jelenti, hogy a térségben februárban 20,5 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta, szemben a januári 19,5 százalékkal.
Nem csupán a régióban maradt minden ötödik ember munka nélkül, hanem az ország összes álláskeresője közül is minden ötödik az észak-magyarországi térség lakosaiból kerül ki. A munkaügyi központ adatai szerint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 66,5 ezer, Hevesben 20,1 ezer, míg Nógrádban 19,2 ezer munkanélkülit tartottak nyilván.
