A vízügyi tárca az MTI-t arról tájékoztatta, hogy Jánkmajtison és Csegöldön az ivóvíz-hálózat kialakítása után 2012-ig a szennyvízcsatorna-rendszert is kiépíthetik. A tervek szerint 733 háztartást kötnek majd be az uniós források révén megépülő csatornahálózatba. Az összegyűjtött szennyvizet a Jánkmajtison megépülő szennyvíztisztító telepen fogják kezelni. A projekt előkészítése 50,45 millió forintba kerül, amelyből 42,8 millió forintot a Környezet és Energia Operatív Programból (KEOP) biztosítanak. A lakosság a szennyvizet jelenleg szikkasztókban helyezi el, amelyek egyaránt szennyezik a talajt, a talajvizet és a rétegvizet is.
