BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szennyvízcsatornába folyik az uniós pénz

Közel egymilliárd forintból épülhet ki két Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei település szennyvízelvezető rendszere.

2009. március 5. csütörtök, 17:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vízügyi tárca az MTI-t arról tájékoztatta, hogy Jánkmajtison és Csegöldön az ivóvíz-hálózat kialakítása után 2012-ig a szennyvízcsatorna-rendszert is kiépíthetik. A tervek szerint 733 háztartást kötnek majd be az uniós források révén megépülő csatornahálózatba. Az összegyűjtött szennyvizet a Jánkmajtison megépülő szennyvíztisztító telepen fogják kezelni. A projekt előkészítése 50,45 millió forintba kerül, amelyből 42,8 millió forintot a Környezet és Energia Operatív Programból (KEOP) biztosítanak. A lakosság a szennyvizet jelenleg szikkasztókban helyezi el, amelyek egyaránt szennyezik a talajt, a talajvizet és a rétegvizet is.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet