Dacára annak, hogy a tegnap kezdődött hannoveri CeBIT információtechnológiai vásár a korábbiaknál mintegy negyedével kisebb alapterületen került megrendezésre, minden eddiginél több magyarországi vállalat található a kiállítók között - közölte az ITD Hungary.
Az idén a vállalati költségoptimalizálást, a környezetbarát számítógépeket, valamint a biztonságtechnikát bemutató kiállításon 14 cég és két klaszter képviseli a magyar IT-szektort. A rendezvényre a szervezők 70 országból több mint félmillió látogatót várnak. Az ITD Hungary szerint a CeBIT kiváló lehetőséget jelent a magyarországi vállalkozások számára is, hogy új üzleti partnereket találjanak.
A magyar cégek üzletkötését idén - az ITD Hungary Enterprise Europe Network vállalkozásfejlesztési hálózatának szervezésében - "future match" elnevezéssel nemzetközi üzletember-találkozó is segíti. A fórumra előzetesen több mint 70 cég regisztrált, a kiállítás időtartama alatt pedig ugyanennyi további tárgyalásra számít a szervezet - mondta el Süveges-Szabó László, az ITD Hungary üzletfejlesztési igazgatója. A magyar vállalatok Hannoverben mobilparkolási-, banki informatikai rendszereket, navigációs újdonságokat, nyelvtanulást segítő programokat, lézerkommunikációs távközlési termékeket mutatnak be.
