BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerződésre vár a digitális tévéadás

Az Antenna Hungária (AH) Zrt. szombaton éjfélkor lezárta a Magyar Televízió (MTV) m1 és m2 csatornájának kísérleti HD-sugárzását a MinDig TV földfelszíni digitális platformon.

2009. március 1. vasárnap, 07:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kísérleti sugárzás sikeres végrehajtásának köszönhetően az MTV és az AH közötti egyeztetések pozitívan zárultak, a műsorszóró most a köztévé döntésére vár arról, hogy szerződött partnerként csatlakozik a digitális platformhoz.Az AH még februárban jelentette be, hogy a hónap végéig meghosszabbítja az m1 és az m2 szabadon fogható kísérleti HD-sugárzását. A digitális átállásról szóló törvény szerint az összes közszolgálati televíziós- és rádióprogramnak meg kell jelennie a DVB-T platformon. Az AH tájékoztatása szerint az m1 és az m2 adása HD-minőségben kerül fel a platformra a digitális terjesztésről szóló szerződés aláírását követően.A műsorszóró tavaly december 1-jén indította el MinDig Tv szolgáltatást Budapest, Kabhegy és Szentes körzetében a Duna TV HD és a Duna Autonómia SD felbontású műsoraival.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet