A kísérleti sugárzás sikeres végrehajtásának köszönhetően az MTV és az AH közötti egyeztetések pozitívan zárultak, a műsorszóró most a köztévé döntésére vár arról, hogy szerződött partnerként csatlakozik a digitális platformhoz.Az AH még februárban jelentette be, hogy a hónap végéig meghosszabbítja az m1 és az m2 szabadon fogható kísérleti HD-sugárzását. A digitális átállásról szóló törvény szerint az összes közszolgálati televíziós- és rádióprogramnak meg kell jelennie a DVB-T platformon. Az AH tájékoztatása szerint az m1 és az m2 adása HD-minőségben kerül fel a platformra a digitális terjesztésről szóló szerződés aláírását követően.A műsorszóró tavaly december 1-jén indította el MinDig Tv szolgáltatást Budapest, Kabhegy és Szentes körzetében a Duna TV HD és a Duna Autonómia SD felbontású műsoraival.
