BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sötétben tapogatózunk napkollektor-ügyben

A sikeres nyugat-európai kezdeményezések mintájára az Energia Klub meghirdette a magyarországi Napkorona Bajnokságot, amelynek keretében a napenergiát hasznosító települések jelentkezését várják.

2009. február 11. szerda, 14:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután jelenleg nincs olyan információs adatbázis, amely pontos képet adna a használatban lévő napelemek és napkollektorok számáról, a szervezők célja, hogy az önkormányzatok a nevezéseken keresztül adatokat szolgáltassanak az alternatív energiahasznosításról.

Bár a hivatalosnak számító adatok szerint Magyarországon 50 ezer négyzetméterre tehető a teljes napkollektor-felület, szakértők úgy vélik, hogy ez a szám már a 150 ezret is meghaladja. Az Energia Klub programjának egy másik célja, hogy felhívja a figyelmet a napenergia-hasznosításra, valamint a megújuló energiaforrásokra. A kezdeményezés támogatói között van a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara, valamint a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége is.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet