Májusban 5,6 százalékos növekedés után 1397 milliárd forint értékű export és a 4,2 százalékkal 1415 milliárd forintra bővülő import feszült egymásnak, így a külkereskedelmi mérleg hiánya 18 milliárd forintra rúgott, ami 17 milliárdos javulást jelent a bázishoz képest - közölte előzetes adatait a KSH.
Ennek eredményeként január és május között a kivitel értéke 6718 milliárd forintot, a behozatalé 6848 milliárd forintot tett ki, ami 13, illetve 11 százalékos növekményt jelent az előző év azonos időszakához képest. Euróban mérve számolva a kivitel értéke 17, a behozatalé 14 százalékkal bővült. A külkereskedelmi mérleg hiánya így 130 milliárd forint (520 millió euró) volt, ami 122 milliárd forinttal (464 millió euróval) kevesebb az egy évvel korábbinál.
