Reggel eseménytelenség jellemezte bankközi devizapiacot, a "szokásos reggeli motoszkán" kívül nincs semmi érdekes - mondta Kolba Miklós, az ING szakembere. Ez pontosabban annyit jelent, hogy az eurókurzus 247,80 és 248,00 forint között mozgott, szemben a múlt pénteki 248 feletti szintekkel. A szakember elmondta, viszonylag alacsony és nyugodt forgalomban délután folyamán ingadozva erősödött tovább a forint. Attól függően változott az árfolyam, hogy forintot vásárló, vagy eladó befektető kötött üzletet. Délután kettő körül 247,30 forintnál az egyik szereplő eladott a magyar devizából, így 247,50 forintra izmosodott az euró, később egy forintot vevő piaci szereplő ténykedése eredményeként 247,30 forintra ment vissza a kurzus. A dollár jegyzése a reggeli 183,20-ról 182,80 forintig süllyedt. Kolba jelezte, a csütörtökön megjelenő, a jövő hétfői kamatdöntést az elemzők szerint alapvetően befolyásoló bérstatisztika megjelenéséig nem várható nagyobb elmozdulás.
