BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingatlanadó: miért nem kérdezik meg a szakmát?

Hiányolják a konzultációt a szakma és a törvényalkotók között az ingatlanpiac szereplői az értékalapú ingatlanadó bevezetéséről, amitől egyébként egyáltalán nem zárkóznak el.

2007. május 10. csütörtök, 11:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Portfolio.hu által rendezett ingatlanadó kerekasztalon felszólaló előadók az ingatlanadó mértékét illetően olyan megoldást tartanának optimálisnak, ami nem ró elviselhetetlen terhet a lakosságra, és nem fogja vissza a beruházásokat. Hornok Krisztián, a DTZ magyarországi ügyvezető igazgatója szerint a kereskedelmi ingatlanok piacán a nagy verseny miatt a bérlők elérhetik, hogy a tulajdonosok nyeljék le az adót, ami a profitjuk csökkenéséhez és a beruházási kedv visszaeséséhez vezethet.

Oszkó Péter, a Deloitte frissen kinevezett elnök-vezérigazgatója szerint nincs indok az adóbevételek növelésére, tehát a terhek átcsoportosításának és a jelenlegi ingatlannal kapcsolatos adók (építmény- telek- kommuznális adó) egységesítésének van értelme. Az adószakértő szerint ezért az ingatlanadónak ki kellene váltania legalább részben a helyi iparűzési adót illetve magánszemélyek esetében a személyi jövedelemadót.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet