Elméletileg elképzelhető, hogy Magyarország 2011-ben bevezesse az eurót, ennek az a feltétele, hogy 2009-re sikerüljön a maastrichti kritériumokban foglalt szintre leszorítani a kiemelt gazdasági mutatókat - jelentette ki Kóka János gazdasági miniszter a Frankfurter Allgemeine Zeitungnak nyilatkozva.
Hozzátette: korai és kockázatos lenne ezt az évszámot céldátumnak tekinteni, mivel még az ország előtt áll a nagy feladat, hogy végrehajtsa az EU által is elfogadott konvergenciaprogramot. A legfőbb cél az, hogy visszaszerezzük a befektetők bizalmát – mondotta.
