BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kóka: elméleti euró 2011-ben

Kóka János elképzelhetőnek tartja a 2011-es euróbevezetést.

2006. szeptember 29. péntek, 09:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elméletileg elképzelhető, hogy Magyarország 2011-ben bevezesse az eurót, ennek az a feltétele, hogy 2009-re sikerüljön a maastrichti kritériumokban foglalt szintre leszorítani a kiemelt gazdasági mutatókat - jelentette ki Kóka János gazdasági miniszter a Frankfurter Allgemeine Zeitungnak nyilatkozva.

Hozzátette: korai és kockázatos lenne ezt az évszámot céldátumnak tekinteni, mivel még az ország előtt áll a nagy feladat, hogy végrehajtsa az EU által is elfogadott konvergenciaprogramot. A legfőbb cél az, hogy visszaszerezzük a befektetők bizalmát – mondotta.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet