Az egészségügyi minisztériumba hívták egyeztetésre a hét közepén a gyógyszergyártókat az új gyógyszergazdaságossági törvény kapcsán. A jogszabály rendezné a támogatási rendszert.
Úgy értesültünk, hogy a gyártók egyelőre nem látják, ez miként valósul meg. A gyártóknak valószínűleg továbbra is hozzá kell járulniuk a gyógyszerkasszához, sőt könnyen elképzelhető, hogy a korábbinál jóval nagyobb összeggel.
További részletek a mai NAPI Gazdaságban.
