Pánikról azért nem beszélhetünk – véli Kolba Miklós az ING Bank valutapiaci kereskedője –, de a piac benyomása az, hogy a kormányzat nem igazán tudja, hogyan hozza rendbe az államháztartást, különösen a makacsul a GDP 70 százaléka felett maradó államadósság okozott kellemetlen meglepetést. Elúszni látszik az MNB által 2008–2009-re várt 3 százalék körüli infláció is, inkább 4,5-5 százalék várható – összességében egyre világosabb, hogy a konvergenciafolyamat jóval hosszabb lesz a kormányzat által eddig „vetített” lehetőségnél. Fékezheti a pánikhangulatot, hogy a nagy befektetők eddig is 2013–14-es euróbevezetéssel számoltak. Az árfolyam még egy kamatemelés esetén is beragadhat a 270 forint feletti szinteken. A dollárral 215-217 forintot között kereskednek.
