„A gazdaságpolitika fegyelmezetlensége miatt kellett elhalasztani az euróbevezetés céldátumát Magyarországon, és attól tartok, a piacok által vált 2013-as belépési dátum is túl optimista, nem megvalósítható” – mondta a Reuters tudósítása szerint egy gazdasági konferencián Járai Zsigmond MNB-elnök. A jelenlegi gazdasági folyamatok nem vezetnek el az akkori euróbevezetéshez, a gazdaságot rendbe kellene tenni, de a Gyurcsány-csomag nem jó erre – folytatta – mert a versenyképesség csökkenéséhez, a gazdasági növekedés visszaeséséhez, az infláció növekedéséhez vezet, s így az egyensúlyi problémák néhány év múlva újra megjelennek. Strukturális változásokra és a versenyképesség megteremtésére van szükség a sikeres valutacseréhez.
