Szekeres Imre honvédelmi miniszter az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának tegnapi ülésén ismertette a honvédség átalakításának részletes terveit.
A polgári feladatokat ellátó háttérintézményeket átadják a polgári közigazgatásnak. A jövő év elejéig több szervezet összevonásával létrehozzák a HM Központi Logisztikai Hivatalt. A négy szervezet összevonásával jön létre a HM Pénzügyi Szolgálat. A fővárosi és megyei hadkiegészítő parancsnokságokat két regionális központba csoportosítják. 2007 januárjában a katonai ügyészségek átkerülnek a Legfőbb Ügyészséghez.
A tervek szerint egyesített parancsnokságot hoznának létre 2007-ben, amelynek esetleg vidéki városokban lesz a központja. Ez a változtatás kétharmados többséget kíván.
A Központi Honvédkórház a HM fennhatósága alatt marad, s ha a kormány úgy dönt, ez a szervezet elláthatja a honvédség igényein kívül a rendvédelmi szervek, a diplomaták, illetve az állami felső vezetés egészségügyi szolgáltatását is. Integrált nemzet- és rendvédelmi egyetem jöhet létre a rendőrtiszti főiskola és a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem összevonásával.
