BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A katonai vezetők negyede leszerel

Alaposan felforgatják a magyar honvédség szervezetét. A 490 fős Honvédelmi Minisztériumban 23 helyett 12 főosztály működik majd, és 25 százalékkal csökkentik a vezetők számát. A 38 hivatali és háttérintézményi szervezetből 10-12 marad. A minisztériumból 30-40 ember távozik.

2006. július 26. szerda, 08:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szekeres Imre honvédelmi miniszter az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának tegnapi ülésén ismertette a honvédség átalakításának részletes terveit.

A polgári feladatokat ellátó háttérintézményeket átadják a polgári közigazgatásnak. A jövő év elejéig több szervezet összevonásával létrehozzák a HM Központi Logisztikai Hivatalt. A négy szervezet összevonásával jön létre a HM Pénzügyi Szolgálat. A fővárosi és megyei hadkiegészítő parancsnokságokat két regionális központba csoportosítják. 2007 januárjában a katonai ügyészségek átkerülnek a Legfőbb Ügyészséghez.

A tervek szerint egyesített parancsnokságot hoznának létre 2007-ben, amelynek esetleg vidéki városokban lesz a központja. Ez a változtatás kétharmados többséget kíván.

A Központi Honvédkórház a HM fennhatósága alatt marad, s ha a kormány úgy dönt, ez a szervezet elláthatja a honvédség igényein kívül a rendvédelmi szervek, a diplomaták, illetve az állami felső vezetés egészségügyi szolgáltatását is. Integrált nemzet- és rendvédelmi egyetem jöhet létre a rendőrtiszti főiskola és a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem összevonásával.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet