BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdokat bukhatnak a magyarok Libanon miatt

A kétoldalú forgalom 20-25 százaléka Bejrúton keresztül bonyolódott, de a háború felszámolja ezt a csatornát - írja a Magyar Hírlap.

2006. július 20. csütörtök, 09:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bejrút jelentős szerepet játszik (játszott?) a magyar-izraeli kereskedelemben, a forgalom jó része ugyanis libanoni tranzittal közlekedik. Becslések szerint a magyar-izraeli kereskedelem negyede-ötöde - 40-60 millió dollár értékben - Libanonon keresztül bonyolódott, mivel az EU Izraellel szemben fenntart bizonyos beviteli korlátozásokat, Libanonnal szemben viszont nem, és céget alapítani is lényegesen egyszerűbb Libanonban. A háborúval azonban bedugulni, illetve összeomlani látszik ez a csatorna, az infrastruktúra szétrongálása ugyanis nem teszi lehetővé az átrakodást és a helyi fuvarozók működését. A lap szerint milliárdos kárt kénytelen elszenvedni az a több tucat magyar vállalkozás, amely a „libanoni úton” keresztül kereskedik Izraellel.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet