Bejrút jelentős szerepet játszik (játszott?) a magyar-izraeli kereskedelemben, a forgalom jó része ugyanis libanoni tranzittal közlekedik. Becslések szerint a magyar-izraeli kereskedelem negyede-ötöde - 40-60 millió dollár értékben - Libanonon keresztül bonyolódott, mivel az EU Izraellel szemben fenntart bizonyos beviteli korlátozásokat, Libanonnal szemben viszont nem, és céget alapítani is lényegesen egyszerűbb Libanonban. A háborúval azonban bedugulni, illetve összeomlani látszik ez a csatorna, az infrastruktúra szétrongálása ugyanis nem teszi lehetővé az átrakodást és a helyi fuvarozók működését. A lap szerint milliárdos kárt kénytelen elszenvedni az a több tucat magyar vállalkozás, amely a „libanoni úton” keresztül kereskedik Izraellel.
