Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján ismét hőségriadó van a fővrásoban, ezért a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. szerdától 2x12 órás műszakban éjjel-nappal 25-30 locsolóautóval mossa a várost, éjjel az úthálózatot is. Műszakonként 1800-2800 köbméter vizet használnak fel a 60-70 Celsius fokra is felforrósodó aszfalt hűtésére - derül ki a cég közleményéből.
A szemétszállítás folyamatos, a telephelyekről naponta kivonuló 170-190 hulladékszállító célgép mintegy 14-16 ezer köbméter kommunális hulladékot gyűjt össze és szállít el.
