BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kóka: Magyarország szolgáltatóközpont lesz

A tervek szerint Magyarország a szolgálatóközpontok országa lesz - fejtette ki Kóka János gazdasági miniszter a GKM külpiaci értekezletén.

2006. július 10. hétfő, 11:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A miniszter elmondta azt is, hogy Magyarország az 5. helyen áll abból a szempontból, hogy a nemzetközi tőke hova fektetne be szívesen, miközben a kelet-közép európai régió a világ második legattraktívabb befektetési célpontja Dél-Kelet Ázsia után.

Kóka kifejtette, hogy számításaik szerint az utóbbi 10 évben Magyarország a Csehországgal szembeni hátrányát megfelezte, a Szlovákiával és Lengyelországgal szembeni előnyét pedig megduplázta. A külgazdasági hálózat tevékenységének középpontjában az eredmény-centrikusságnak kell állnia, és ennek érdekében változások is várhatóak a rendszerben - mondta a miniszter, aki azonban a változásokkal kapcsolatban nem árult el részleteket.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet