BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mindjárt benyújtják a 2007-es költségvetési irányelveket

Ma jár le a határideje a jövő évi költségvetési irányelvek benyújtásának, amit a pénzügyminiszternek kell a kormány elé terjesztenie. A hiány 1200-1300 milliárd forint lehet.

2006. június 30. péntek, 12:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az államháztartásról szóló törvény szerint "normál" években április 15. a határidő, ám választási évben legkésőbb június 30-ig nyújthatja be a pénzügyminiszter a dokumentumot.
Pichler Ferenc, a PM szóvivője lapunknak elmondta, hogy ma eljuttatják a kormányhoz az anyagot, amiben a törvény szerint a következő évre vonatkozó gazdaságpolitikai elképzeléseken alapuló költségvetési politika fő irányait és a költségvetési tervezés fő kereteit meghatározó költségvetési irányelveket rögzítik.
Pichler szerint az abban foglaltak többnyire olyan számokat tartalmaznak, amelyet korábban már a közvélemény elé tártak. A kormány jövőre a bruttó hazai termék (GDP) 5 százalékára rúgó, eredményszemléletű, nyugdíjkorrekció nélküli hiányt vár: ez számításaink szerint nagyjából 1200-1300 milliárdos nominális deficitnek felelhet meg. Idén mintegy 1800 milliárdos hiánnyal számol a PM.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet