A hatástanulmány hiányára akkor derült fény, amikor az ezt firtató ellenzéki kérdésre sem a pénzügyi, sem a munkaügyi tárca képviselője nem tudott választ adni.
Az utóbbi minisztérium főtanácsosa kifejtette, hogy mivel előrejelezni nagyon nehéz a fogalkoztatáspolitikai hatásokat, inkább folyamatosan monitorozzák a munkaerőpiacot és amennyiben szükséges, az igényekhez igazítják a munkaügyi ellátórendszert. Ez utóbbi a jelenlegi támogatási struktúrában jelenthet átcsoportosításokat. Az hogy lesz-e többletpénz, az politikai kérdés - tette hozzá a főtanácsos.
A kiigazítási csomag 2006-ban a lakosságot 109 milliárd, a vállalatokat 69 milliárd forinttal terheli, 2007-ben pedig a lakosság 396 milliárd, a vállalati szektor pedig 331 milliárd forint teherrel nézhet szembe.
