BUX 140220.77 0,43 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszorítások és munkanélküliség: nem készített hatástanulmányt a kormány!

Az országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottságának ülésén kiderült: a kormány nem készített hatástanulmányt arról, hogy a kiigazítási csomag hogyan befolyásolja a foglalkozatás és a munkanélküliség szintjét Magyarországon.

2006. június 19. hétfő, 11:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hatástanulmány hiányára akkor derült fény, amikor az ezt firtató ellenzéki kérdésre sem a pénzügyi, sem a munkaügyi tárca képviselője nem tudott választ adni.

Az utóbbi minisztérium főtanácsosa kifejtette, hogy mivel előrejelezni nagyon nehéz a fogalkoztatáspolitikai hatásokat, inkább folyamatosan monitorozzák a munkaerőpiacot és amennyiben szükséges, az igényekhez igazítják a munkaügyi ellátórendszert. Ez utóbbi a jelenlegi támogatási struktúrában jelenthet átcsoportosításokat. Az hogy lesz-e többletpénz, az politikai kérdés - tette hozzá a főtanácsos.

A kiigazítási csomag 2006-ban a lakosságot 109 milliárd, a vállalatokat 69 milliárd forinttal terheli, 2007-ben pedig a lakosság 396 milliárd, a vállalati szektor pedig 331 milliárd forint teherrel nézhet szembe.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet