BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az önkormányzatok támogatják a reformokat

Az önkormányzati szövetségek általában támogatják a kormányzat reformterveit. Az erről szóló, illetve az átalakítással szembeni elvárásaikról szóló nyilatkozatot a hét érdekképviselet közül a Gémesi György vezette Magyar Önkormányzatok Szövetsége kivételével pénteken alá is írták, és átadták Lamperth Mónika szakminiszternek.

2006. június 16. péntek, 17:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az érdekszövetségek támogatják azt a konstrukciót, amely szerint 2006-ban hat évre választanának települési önkormányzati képviselőket, három évre a megyei testületek tagjait, majd a következő európai parlamenti választásokon már a regionális önkormányzatokra voksolnának, s ezzel a megyei mandátumok meg is szűnnének.

Magyar Levente, a Kisvárosi Önkormányzatok Országos Érdekszövetségének elnöke a NAPI Online-nak elmondta: a régiók szintjére döntően a megyei feladatok „emelkednének”, közöttük a kórházak fenntartása, illetve a szakképzés, különös tekintettel az országos beiskolázású intézményekre. A szolgáltatások közül kistérségi szinten szabályoznák a közlekedést, az úthálózat fenntartását, a szociális intézményeket – ennek kapcsán komoly szerepet kapnának a kormányzat által tervezett kistérségi szolgáltatási központok.

Gémesi György szerint ugyanakkor a nyilatkozat biankó csekket állít ki a kormányzat számára, és aggasztó, hogy nem tűnik biztosítottnak a választásokig a finanszírozás, illetve a működés biztonsága

Egy további lényeges pontja a reformnak, hogy az eddigi önkéntes kistérségi társulások feladatorientáltan kötelező társulások lennének. A társulások finanszírozásában jelentős szerepet kapna a normatív finanszírozás (a kötelező feladatok esetében), a szabadon választott feladatoknál pedig a támogatás egyéb formái jöhetnek szóba.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet