A hétvégén bejelentett költségvetési kiigazító csomagról alkotott első benyomás szerint lényegesen csökkentheti az államháztartás hiányát jövőre és szűkülhet a folyó fizetési mérleg hiánya is. Annak nyomán, a kormány a tervezetthez képest lényegesen nagyobb az idei államháztartási hiányt is elismerte, az elemzők a GDP 1,0 százalékával emelték saját előrejelzésüket, a GDP 8,5 százalékára. Ebben azonban benne van a nyugdíjreform 1,4 százalékpontos költsége is, így az a ritka helyzet állt elő, hogy az elemzők most optimistábbak a kormánynál, hiszen a 8 százalékos kormányzati előrejelzés nem tartalmazza a nyugdíjköltséget (azzal együtt 9,4 százalék lenne). A jövő évet illetően a jelentős hiánylefaragás ígéretének hitelt adva, az elemzők a GDP 0,9 százalékával, 5,4 százalékra csökkentették deficitelőrejelzésüket. Az egyensúly javulásának ára - mivel a bejelentett csomag főleg adóemelésekre épít és kevésbé kiadáslefaragásokra - az infláció átmeneti felpörgése, illetve a gazdasági növekedés lelassulása. Az elemzők 0,8 százalékponttal 3,3 százalékra emelték előrejelzésüket az idei éves átlagos inflációra, a jövő évre pedig már 1,9 százalékponttal, 5,4 százalékra emelkedett a konszenzus. A felpörgést azonban átmenetinek tartják az elemzők: 2008-ban - miután kifut az adóemelések hatása - a valószínű idei szint közelébe, a konszenzus szerint 3,35 százalékra térhet vissza az infláció. A hiánylefaragás másik valószínű hatása a gazdaság lassulása. Ez a hatás kisebb mértékben az ipari termelés várt növekedésében is megmutatkozik: 2007-ben 6,5 százalékos bővülésre számítanak az elemzők, fél százalékponttal kevesebbre, mint egy hónapja. Az előrejelzések ugyanakkor a hosszabb papírokra és főleg 2007-re jelentősen csökkent a várt hozam, vagyis az állam valamivel olcsóbban finanszírozhatja a hiányt. A jövő év végére 5,85 százalékos hároméves kötvényhozamot vár a konszenzus, 75 bázisponttal kevesebbet, mint egy hónapja, a várt tízéves hozam pedig 70 bázisponttal szűkült, 5,7 százalékra.
