A tervek szerint a lakosság ezúttal valamivel nagyobb árnövekedésre számíthat, mint az ipar. Kóka János gazdasági miniszter a lap információnkat sem cáfolni, sem megerősíteni nem kívánta. A bevezetés pontos időpontja még bizonytalan, ennek oka, hogy a kabinet feltehetően egyszerre akar túlesni az áram- és a gázárak emelésén. A lakosság 1500 köbméter fogyasztásig 10, efelett - a rászorulók kivételével - 25-30 százalékos gázáremelésre számíthat.
A gázármódosítást a szabályok szerint a bevezetés előtt egy hónappal közzé kell tenni, a bevezetés kőbe vésett időpontjának pedig eddig július elseje számított. Legkésőbb tehát ma kellene nyilvánosságra hozni a gáz (és a villany) áremelésének mértékét. A lap információnk szerint azonban ma ilyen közlés nem várható. Úgy tudják, a bejelentéssel mindenképpen megvárják az új kormány megalakulását, ami június közepét jelentené.
