BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Luxustermékké válik a koksz?

A belföldi ipari árak áprilisban gyorsabban emelkedtek az exportértkesítés árainal.

2006. május 30. kedd, 09:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A belföldi és exportár változás eredőjeként 2006 negyedik hónapjában az ipari termelői árak az előző hónaphoz viszonyítva 1,1 százalékkal, 2005. áprilishoz képest 5,8 százalékkal nőttek - jelentette a KSH. Az ipar belföldi értékesítési árai áprilisban az előző hónaphoz képest 0,8, az egy évvel korábbihoz képest pedig 6,4 százalékkal emelkedtek. Az exportértékesítés havi termelői árai az előző hónaphoz viszonyítva 1,3, az egy évvel korábbiaknál 5,3 százalékkal voltak magasabbak. Az ipar belföldi értékesítési árainak havi növekedési üteme áprilisban a márciusi 0,7 százalékos mértékhez hasonlóan alakult.
A feldolgozóipari ágazatok belföldi árai az előző hónaphoz képest 1,1 százalékkal emelkedtek. A márciusihoz viszonyított legnagyobb mértékű áremelkedés a kokszgyártás, kőolaj-feldolgozás, nukleárisfűtőanyag-gyártás ágazatban volt (4,8 százalék), a járműgyártásban 1,7 százalékkal emelkedtek az árak.
Árcsökkenés csak a bőrtermék, lábbeli gyártása, valamint a gép, berendezés gyártása ágazatokban volt megfigyelhető, de ezek is minimális mértékűek voltak. Nem változtak az árak az élelmiszeriparban. A többi ágazatban 0,2-1,6 százalék közötti áremelkedés jelentkezett. A belföldi értékesítés közel 26 százalékát képviselő villamosenergia-, gáz-, gőz- és vízellátás ágazat árai a márciusi 0,8 százalékos emelkedése után áprilisban gyakorlatilag változatlanok maradtak.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet