A múlt hónapban 115 milliárd forintra rúgott a hiány, így az első négyhavi deficit meghaladta a 904 milliárd forintot, ami az éves előirányzat 58,5 százaléka. Az első négyhavi egyébként hiány 44,2 milliárd forinttal lett kisebb a tárca által korábban prognosztizált 948,4 milliárd forintnál.
A tárca májusban az áprilisinál valamivel alacsonyabb, 110 milliárd, júniusban pedig óriási, 266 milliárd forintos hiányra számít. Pichler Ferenc a Pénzügyminisztérium szóvivője a mai költségvetési tájékoztató után a NAPI Online kérdésére elmondta: nincs semmi rendkívüli abban, hogy a júniusra várt hiány több mint duplája a megelőző két hónapban kimutatott deficitnél. "Júniusban szezonális okokból általában magasabb az államháztartás hiánya az átlagosnál.
Katona Tamás államtitkár közölte, a költségvetési törvényben foglaltaknak megfelelően alakul az államháztartás pozíciója, a bevételeknél nagyobb esély van hogy többlet folyik be, a kiadásoknál pedig tarthat a terv. Elmondta még, hogy a Mol-pakettből befolyó bevétel teljes egészében vonal alatti tételként számolják el, és az államadósság csökkentésére fordítják.
A tájékoztatón elhangzott továbbá, hogy a PM tárgyalásokat folytat a könyvelői érdekképviseletekkel arról, hogy 2007-ben a legkisebb méretű vállalkozások (egyéni vállalkozók) továbbra is papír alapon adhassák bevallásaikat, vagyis nem kell elektronikus úton beküldeniük azokat, hanem a könyvelői képviseletek bevonásával kistérségi szinten gyűjtenék egybe az anyagokat.
