BUX 139485.15 1,35 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokba került a madárinfluenza

Összesen 75,5 millió forintot költöttünk madárinfluenza elleni védekezésre január 1. és március 15. között – mondta a NAPI Gazdaságnak Süth Miklós országos főállatorvos.

2006. május 2. kedd, 09:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

E költségbe tartoznak a mintavételek, a védőruhák és a fertőtlenítő szerek is. Bár április 21-én a kormány feloldotta az utolsó védő- és megfigyelőzónát, idén kétmilliárd forintot költenek a járványvédelem infrastruktúrájának megerősítésére. Ebben az évben sszesen 33 ezer madarat vizsgálnak meg ez háromszorosa a tavalyinak – mondta Süth. Ugyanakkor a rizikóterületeken egyes biztonsági intézkedések – egyebek között a baromfi fedett etetése – az év végéig marad érvényben.

További részletek a keddi NAPI Gazdaságban

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet