Csütörtökön és pénteken megkezdődnek a koalíciós tárgyalások. A balatonöszödi kormányüdülőben a szocialista és szabaddemokrata párt- és frakcióvezetés, valamint szakértők bevonásával a lehető legnagyobb részletességgel fogják kidolgozni a kormányprogramot - jelentette ki nemzetközi sajtótájékoztatón Gyurcsány Ferenc.
A tervezett intézkedéssorozatot Gyurcsány Ferenc a rendszerváltás óta nem látott reformidőszakként aposztrofálta, amely ki fog terjedni a gazdaságra, a közjogi berendezkedésre, valamint a közigazgatás átalakítására is.
Gyurcsány Ferenc szerint az Országgyűlés május közepén, a kormány pedig június közepén alakulhat meg. A parlament és a kormány megalakulása után, június közepétől intenzív, hat-hét hetes parlamenti időszak következik - közölte a politikus.
Az Európai Bizottságnak szeptemberig benyújtandó konvergencia programmal kapcsolatban a kormányfő elmondta: a győztes pártok programjában szerepelnek a maastricht-i kritériumok, ezek teljesítése érdekében "az egyensúlyt vissza kell emelni a kormány programjába a növekedés és az igazságosság mellé". Ha az idei költségvetési törvényt teljesíteni akarják, és ehhez az első négy hónap adatai alapján beavatkozás szükséges, akkor a kormány be fog avatkozni - tette hozzá a koalíció miniszterelnök-jelöltje.
A politikus kérdésre válaszolva megerősítette: mindent megtesznek annak érdekében is, hogy Magyarország 2008-ra teljesítse az euró 2010-es bevezetéséhez szükséges maastrichti kritériumokat.
