BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Legyen azé a föld, aki megműveli!

Több szakmai kérdéssel kapcsolatban is megfogalmazta véleményét a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) mai agrárfórumán Budapesten.

2006. március 29. szerda, 10:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pontokat az MOSZ szerint az új kormánynak is figyelembe kell vennie. Az érdekképviselet szerint a birtokpolitikának a föld tulajdonát, használatát, mindenek előtt a tényleges termelést folytatót kell előnyben részesítenie. Az ország termőföld-készletének ugyanis aránytalanul nagy része van az agrárágazathoz nem kötődök kezében - beleértve a nagy állami földtulajdont is. A szövetkezetek, társas vállalkozások ugyanakkor nem szerezhetnek földtulajdont. A MOSZ elnöksége úgy véli megtalálhatóak azok a jogi megoldások, amelyekkel a helyzet orvosolhatóvá válna.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet