BUX 139018.07 -0,34 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztrák-magyar nem a GM növényekre

A magyar agrárszervezetekkel folytatott kapcsolatokon túl európai szintű együttműködés is van az agrárszervezetek között, ennek középpontjában most a Közös Agrárpolitika (KAP) reformja áll, illetve a gabona piacra juttatásával és az intervencióval kapcsolatban mindkét országban meglévő nehézségek – mondta Rudolf Schwarzböck, az Osztrák Agrárkamara és az Európai Parasztszövetség (COPA) elnöke ma sajtótájékoztatón Budapesten, miután megbeszélést folytatott Gráf József agrárminiszterrel.

2006. február 27. hétfő, 16:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Schwarzböck szerint a megújuló energiának, illetve az így termelhető energiahordozóknak komoly esélyei vannak a jövőben, mivel az olaj, a földgáz és a fosszilis energiahordozók ára igen magas. Hozzátette: osztrák és magyar részről egyetértettek abban, hogy mindkét ország géntechnológiától (GM) mentes kíván maradni. Utóbbi Schwarzböck szerint az egyik legnehezebb téma, amelyről országokon belül is megoszlanak a vélemények, az országok közötti álláspontok pedig teljesen eltérőek. Márpedig sikerre csak a határon átnyúló együttműködés számíthat – hangsúlyozta.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet