BUX 138494.40 -0,72 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Földet oszt ingyen a kormány

Új földosztásról beszélt Gyurcsány Ferenc az agrártárcánál - az önkormányzatok juthatnak birtokokhoz.

2006. február 15. szerda, 11:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A miniszterelnök azt követően nyilatkozott, hogy 20 település polgármesterével aláírták azokat a szerződéseket, amelyek alapján a szóban forgó önkormányzatok vagyonkezelésébe kerül a Nemzeti Földalapba (NFA) tartozó földvagyonból 400 hektárnyi föld térítésmentesen.

Az érintett önkormányzatok elsősorban mezőgazdasági termelésre használhatják a földeket, de lehetőség van temetőbővítésre vagy a hulladékkezelési célból történő hasznosításra is. A kormányfő ígérete szerint a további szerződésekre is sor kerül majd, Gráf József miniszter ennek kapcsán jelezte, minden kormányülésre beviszi a soron következő települések listáját.

Az NFA-földek önkormányzati vagyonkezelésbe adásáról egy múlt év végi jogszabály rendelkezett, s hamarosan megváltoznak azok a törvényi feltételek is, amelyek alapján a szociális földprogram is elindulhat - mondta a NAPI Online-nak Tömör László, az NFA elnöke. Utóbbi program keretében szintén az önkormányzatok vagyonkezelésébe, illetve akár tulajdonába kerülhetnek az adott területek, s a földeket a helyi ismeretek birtokában, illetve a kisebbségi önkormányzatokkal hasznosíthatják majd. Úgy tudjuk, hogy a földosztások nyomán több ezer hektárnyi föld kerülhet az önkormányzatok fennhatósága alá.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet