BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra téma a vízummentes USA

Jose Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke ismét arra kérte az Egyesült Államokat, hogy szüntesse meg a vízumkötelezettséget az EU 10 tagállamával szemben.

2006. február 11. szombat, 10:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Washington Szlovénia kivételével valamennyi új tagnak, így Magyarországnak is, a régiek közül pedig Görögországnak is vízumot ír elő beutazásnál. Eddig ráadásul nem mutat nagy hajlandóságot, hogy változtasson a gyakorlaton. Bár az EU-nak lenne lehetősége, hogy a kölcsönösség megtagadása miatt vízumkényszert vezessen be az amerikaiakkal szemben, erre megfigyelők szerint kicsi az esély. Ugyanakkor az elmúlt hónapokban a politikai nyomást fokozták az EU vezetői. Persze, ha az USA valamilyen formában bele egyezne a vízummentességbe, akkor is csupán évek múltán szűnhet meg teljesen a korlátozás vélik a szakértők

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet