A felszín alatti vizek hosszú távú védelmét szolgálja, valamint az állattartással foglalkozó kis és közepes gazdálkodók környezetvédelmi kötelezettségein enyhít az a módosítás, amelyet január 31-ei ülésén fogadott el a kormány a mezőgazdasági eredetű nitrát szennyezés elleni védelemről szóló kormányrendelet kapcsán – jelentette be Gráf József agrárminiszter egy mai sajtótájékoztatón. A módosított kormányrendelet értelmében a kis és közepes gazdálkodóknak 2009. október 31-ig van határidejük arra, hogy a folyékony és szilárd trágyák tárolására vonatkozó kötelezettségeiket teljesítsék. Az új rendelet megalkotásakor a kormány szem előtt tartotta a gazdák teherbíró képességét, s azt, hogy az EU által előírt követelmények teljesíthetőek legyenek, de annál szigorúbb elvárásaink ne legyenek
2006. február 9. csütörtök, 11:25
