A túl magas árajánlatok miatt eredménytelenített első pályázat után a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) új, gyorsított tárgyalásos közbeszerzési eljárást hirdetett a ppp-konstrukcióban (magántőke bevonásával) építendő szombathelyi büntetés-végrehajtási intézet építésére és 15 éves üzemeltetésére – tudta meg a NAPI Gazdaság.
A magyarországi börtönök túlzsúfoltsága miatt a BVOP-nak feltétlenül szüksége van az új létesítményre, így erre hivatkozva továbbra is – az első pályázatban megjelölt – 2007. június 1-jei átadást kér a nyertes befektetőtől. Akinek most fél évvel kevesebb ideje lesz a 800 fogvatartott és 350 fős személyzet befogadására alkalmas volt honvédségi Savaria Kiképző Központ börtöncélú átépítésére: a korábban tervezett 2005 októbere helyett legkorábban 2006 áprilisában kezdheti el a munkát.
A BVOP szerint az első pályázaton valódi versenyhelyzet nem alakult ki, ezért az új tenderen a verseny elősegítése érdekében az alkalmassági feltételeket módosította – mondta lapunknak Kiss Ágnes Katalin, az országos parancsnok gazdasági helyettese. Így most elegendő a részvételre jelentkezőknek a korábban kért egy-egy milliárd forint helyett 800-800 millió forint éves nettó értékesítési és ingatlanüzemeltetésből származó árbevételt bemutatniuk 2003–2005-ből, és elegendő a legalább kétéves üzemeltetésről szóló referenciát benyújtani 15 ezer helyett 10 ezer négyzetméter nettó alapterületű ingatlanról. A magasépítésből származó kért árbevétel változatlanul évi 3 milliárd forint.
Folytatás a hétfői NAPI Gazdaságban
