Jirí Paroubek cseh miniszterelnök Sólyom László magyar köztársasági elnökkel való találkozóján pénteken Prágában megerősítette, hogy kormányának bocsánatkérése a magyarokra is vonatkozik. "A miniszterelnök szerint ez összhangban van a kormány ez ügyben tavaly augusztusban hozott határozatával" - mondta a találkozó után Lucie Orgoníková, kormányszóvivő. A szóvivő közölte: természetesen a legnagyobb figyelmet az aktuális európai uniós kérdéseknek, valamint a regionális és a kétoldalú együttműködésnek szentelték, és a találkozón a Paroubek-levelet csak mellékesen érintették. A regionális együttműködéssel kapcsolatban a cseh fél nagyra értékelte azt a munkát, amelyet Magyarország végzett az elmúlt időszakban a visegrádi csoport élén.
Mint arról beszámoltunk, az elnöki találkozó előtt sem Klaus, sem Tomás Pojar, a külügyminiszter bilateriális kapcsolatokért felelős helyettese nem tudott a kormányfő leveléről, erről Sólyom László tájékoztatta őket.
