BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cseh belpolitikai vita a Paroubek-levél miatt

Kisebb belpolitkai vitát váltott ki, hogy Václav Klaus cseh államfő Sólyom Lászlótól értesült először Jirí Paroubek cseh kormányfő leveléről, amelyben a magyarokat és a lengyeleket is megkövette a Benes-dekrétumok miatt. A szociáldemokrata cseh miniszterelnök szerint Vaclav Klausnak fogalma sincs, mit csinál a kormánya, valamint hogy nem tart lépést a térség politika változásaival sem.

2006. január 13. péntek, 16:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jirí Paroubek cseh miniszterelnök Sólyom László magyar köztársasági elnökkel való találkozóján pénteken Prágában megerősítette, hogy kormányának bocsánatkérése a magyarokra is vonatkozik. "A miniszterelnök szerint ez összhangban van a kormány ez ügyben tavaly augusztusban hozott határozatával" - mondta a találkozó után Lucie Orgoníková, kormányszóvivő. A szóvivő közölte: természetesen a legnagyobb figyelmet az aktuális európai uniós kérdéseknek, valamint a regionális és a kétoldalú együttműködésnek szentelték, és a találkozón a Paroubek-levelet csak mellékesen érintették. A regionális együttműködéssel kapcsolatban a cseh fél nagyra értékelte azt a munkát, amelyet Magyarország végzett az elmúlt időszakban a visegrádi csoport élén.


Mint arról beszámoltunk, az elnöki találkozó előtt sem Klaus, sem Tomás Pojar, a külügyminiszter bilateriális kapcsolatokért felelős helyettese nem tudott a kormányfő leveléről, erről Sólyom László tájékoztatta őket.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet