Megközelítően 200 milliárd forintot szán a kormány és a főváros idén közlekedési beruházásokra a fővárosban és a környékén - közölte Demszky Gábor főpolgármester és Kóka János miniszter.
Részben ebből az összegből fedezik a körgyűrű továbbépítését az M3-as és 4-es között gödöllői átkötéssel. Az Újpest és Budakalász közötti híd 2007 pedig végére készülhet el.
Folytatódik a kettes metró felújítása és várhatóan elindulnak a négyes metró vonalán az Etele tértől a fúrópajzsok egyszerre mindkét oldalon. Közben az állomásépítéssel együtt felújítják a Gellért teret, a Fővám teret, illetve a Szabadság hídat. A felújítások miatt decemberben vagy jövő tavasszal egy évre le kell zárni a Szabadság-hidat.
