BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szabadság híd: tilos az á...!

A Gellért tér, a Fővám tér, illetve a Szabadság híd felújítása miatt valószínűleg egy évre le kell zárni a Szabadság-hidat decemberben vagy jövő tavasszal - mondta Demszky Gábor Kóka Jánossal tartott közös sajtótájékoztatóján ma délután.

2006. január 12. csütörtök, 18:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megközelítően 200 milliárd forintot szán a kormány és a főváros idén közlekedési beruházásokra a fővárosban és a környékén - közölte Demszky Gábor főpolgármester és Kóka János miniszter.

Részben ebből az összegből fedezik a körgyűrű továbbépítését az M3-as és 4-es között gödöllői átkötéssel. Az Újpest és Budakalász közötti híd 2007 pedig végére készülhet el.

Folytatódik a kettes metró felújítása és várhatóan elindulnak a négyes metró vonalán az Etele tértől a fúrópajzsok egyszerre mindkét oldalon. Közben az állomásépítéssel együtt felújítják a Gellért teret, a Fővám teret, illetve a Szabadság hídat. A felújítások miatt decemberben vagy jövő tavasszal egy évre le kell zárni a Szabadság-hidat.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet