BUX 139460.27 0,11 %
OTP 45460 0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint egymilliárd euróval javult a szaldó

A múlt év első tizenegy hónapjában közel 300 milliárd forinttal csökkent a külkereskedelmi mérleg hiánya az egy évvel korábbihoz képest - közölte előzetes adatait a Központi Statisztikai Hivatal.

2006. január 9. hétfő, 09:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A január és november közötti időszakban a kivitel értéke 11 247 milliárd forintra, a behozatalé 11 893 milliárd forintra rúgott, ami 9, illetve 6 százalékos bővülés az bázisidőszakhoz képest. Euróban mérve az export 11, az import pedig 8 százalékkal gyarapodott. Így a külkereskedelmi mérleg hiánya 646 milliárd forintot, 2609 millió eurót tett ki, ami 295 milliárd forinttal, 1,1 milliárd euróval marad el az egy évvel korábbitól.

Novemberben egyébként az export és az import érétke azonos mértékben 15 százalékkal, 1230 milliárd, illetve 1282 milliárd forintra nőtt.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet