BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az energia miatt elszálltak az ipari árak

Az ipari termelői árak múlt év novemberében éves összevtsében 4,4, havi szinten pedig 0,5 százalékkal emelkedtek - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb jelentéséből.

2006. január 4. szerda, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ipar belföldi értékesítési árai novemberben az előző hónaphoz viszonyítva 1 százalékkal, a 2004. novemberivel összehasonlítva pedig 7,1 százalékkal növekedtek . Az exportértékesítés havi termelői árai az előző havinál 0,1 százalékkal, az egy évvel korábbiaknál 2,4 százalékkal voltak magasabbak. Éves összehasonlításban az energiatermelő ágazatokban nőttek a legnagyobb mértékben az árak, 20,2 százalékkal, az energia- és továbbfelhasználásra termelő ágazatok 11,4 százalékos árnövekedését eredményezve. Az energiatermelő és -elosztó ágazatok 2,9 százalékos emelkedésében jelentős szerepet játszik a gázelosztás és -kereskedelem 6 százalékos áremelkedése. 12 havi összehasonlításban a vegyipari ágazatokban is 17,7 százalékkal emelkedtek az árak köszönhetően többek között a kőolaj-feldolgozásban bekövetkezett 42,7 százalékos áremelkedésnek.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet