Még karácsony előtt sor kerülhet a ferihegyi reptér üzemeltetésének privatizációjáról szóló szerződés aláírására - jelentette ki Katona Tamás, a PM közigazgatási államtitkára. Az ügylet pénzügyi lezárása viszont így a két ünnep közé esne, és az államigazgatási szabályok, valamint a banki szünnapok miatt nem lehet teljesen biztosan mondani a bevétel idei beérkezését.
A kormány ezért mind az idei, mind a következő évre felhatalmazást kér az Országgyűléstől a Nemzeti Autópálya Rt. hiteleinek átvállalására. Mint ismert, a kabinet szándékai szerint a 464,5 milliárdos bevétel egy részét az autópályák 170 milliárdos hitelének átvállalására kívánja fordítani. A fennmaradó rész az államadósság előtörlesztését szolgálhatja.
A kormány a relatíve legnagyobb kamatfelárú hiteleket akarja először törleszteni, de arról nem nyilatkoztak, hogy a deviza- vagy a forintkölcsönöket veszik-e előre. Erről még a jegybankkal is konzultálnak majd.
