BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Ferihegy-milliárdok nem kerülnek a karácsonyfa alá?

Karácsony és újév miatt csúszhat a reptér-bevétel - derült ki a Pénzügyminisztériumban (PM) az államháztartási adatok apropóján tartott tájékoztatón.

2005. december 15. csütörtök, 18:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még karácsony előtt sor kerülhet a ferihegyi reptér üzemeltetésének privatizációjáról szóló szerződés aláírására - jelentette ki Katona Tamás, a PM közigazgatási államtitkára. Az ügylet pénzügyi lezárása viszont így a két ünnep közé esne, és az államigazgatási szabályok, valamint a banki szünnapok miatt nem lehet teljesen biztosan mondani a bevétel idei beérkezését.

A kormány ezért mind az idei, mind a következő évre felhatalmazást kér az Országgyűléstől a Nemzeti Autópálya Rt. hiteleinek átvállalására. Mint ismert, a kabinet szándékai szerint a 464,5 milliárdos bevétel egy részét az autópályák 170 milliárdos hitelének átvállalására kívánja fordítani. A fennmaradó rész az államadósság előtörlesztését szolgálhatja.

A kormány a relatíve legnagyobb kamatfelárú hiteleket akarja először törleszteni, de arról nem nyilatkoztak, hogy a deviza- vagy a forintkölcsönöket veszik-e előre. Erről még a jegybankkal is konzultálnak majd.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet