A Levegő Munkacsoport még januárban indította a pert - több más környezetvédő szervezettel közösen - az Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőség ellen.
A közigazgatási perben megállapították: az érintett önkormányzatok az új útszakaszról a lakosság bevonása nélkül döntöttek, és a beruházás túlságosan környezetterhelő lett volna.
A Levegő Munkacsoport már korábban rámutatott, hogy a szóban forgó szakasz megépítésére feleslegesen költenék az adófizetők 13 milliárd forintját, mivel az semmilyen közlekedési és környezeti problémát nem old meg, csupán egy nagy bevásárlóközpontot szolgálna ki.
Lukács András, a Levegő Munkacsoport elnöke reményét fejezte ki, hogy a bírósági ítélettel megváltozik a kormányzat közlekedéspolitikája és a tömegközlekedést, valamint a vasúti szállítást részesíti majd előnyben.
