BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ha nyer a Fidesz, akkor sem lesz radikális kiigazítás?

Nem valószínű, hogy radikális államháztartási kiigazításra kerül sor, ha a tavaszi választásokon a Fidesz győz - derült ki a köztévé reggeli adásában.

2005. december 1. csütörtök, 08:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Varga Mihály, a párt alelnöke, volt pénzügyminiszter szerint ugyanakkor radikális adócsökkentésre szükség van, ami lehet, hogy több pénzt hozna az államkasszába, mint amennyi kiesne onnan. Példaként a társasági adó megfelezését és az evát említette. Varga szerint tarthatatlan a kormány friss konvergenciaprogramja, és valószínűtlen, hogy 2010-ben sor kerülhet az euró bevezetésére, ehhez ugyanis már a 2006-os kölségvetést is másképp kellett volna összeállítani.

Mint arról beszámoltunk, Orbán Viktor az Inforádiónak adott keddi interjúban kilátásba helyezte, hogy ha pártja nyeri meg a jövő évi országgyűlési választásokat, akkor az emberek radikális és azonnali adó- és járulékcsökkentésre számíthatnak, s ennek következtében több ember juthat munkához mint most. A politikus kijelentette: az szja mértékének valahol 15-20 százalék körül kell megállnia, a rendszernek a családi adózás irányába kell elmennie.

Az MSZP elnöke Orbán szja-javaslatát felesleges ígéretlicitnek nevezte hozzátéve, hogy ebbe a szocialista párt nem fog beszállni.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet