BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszavazták a költségvetés fő számait

A 2006-os költségvetés hiányát 1531 milliárd forintban, kiadási főösszegét 7506,8 milliárd forintban, bevételi főösszegét pedig 5975,8 milliárd forintban határozta meg az Országgyűlés kedden - adta hírül az MTI.

2005. november 29. kedd, 18:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A költségvetési bizottság módosító javaslatát 192 igen szavazattal, 84 nem ellenében, tartózkodás nélkül fogadta el a Ház. A módosítás eredményeképpen a jövő évi büdzsé hiánya - az eredeti javaslathoz képest - 2,3 milliárd forinttal csökkent. Ez meglepetés, hiszen az utóbbi években nem volt arra példa, hogy a módosítók elfogadása után csökkent volna a tervezett deficitszám, korábban a változtatások ugyanis rendre növelték ezt az összeget. A hiányterv csökkenése alapvetően egy szavazási malőrre vezethető vissza, melynek során az általános tartalék nőtt meg, egy, eredetileg az önkormányzatoknak szánt összeggel.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet