BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyurcsány: legyen Magyarország gyógyszeripari nagyhatalom!

A miniszterelnök ma délután tárgyalást folytatott a Magyar Gyógyszergyártók képviselőivel. A megbeszélésen elhangzott: a kormány azt szeretné, hogy Magyarország gyógyszeripari nagyhatalom legyen.

2005. november 24. csütörtök, 14:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tárgyalások első része a jövő évi gyógyszerár változásokról szóltak. Ennek kapcsán Gyurcsány Ferenc elmondta: a teljes gyógyszerpiacot figyelembe véve a január elseji drágulás nem haladja meg az egy százalékot, ugyanakkor egyes ezer forintnál olcsóbb támogatott gyógyszerek nagyjából 10 forinttal drágulnak majd.

A megbeszélés másik része a magyar gyógyszeripar fejlesztéséről szólt. A miniszterelnök elmondta: a kormánynak az a célkitűzése, hogy Magyarország a régióban az első, míg az unióban a harmadik legerősebb gyógyszeriparral rendelkezzen. Az ehhez szükséges fejlesztési stratégiát a következő három hónapban dolgozzák ki a gyártók és a kormány képviselői.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet