A magyar lakosság értékrendszerében a család után az egészség foglalja el a második helyet, ettől függetlenül az emberek évente nagyjából ugyanennyit költenek gyógyszerre, mint dohánytermékekre, míg alkoholra kétszer ennyit szánnak az emberek - hangzott el az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének mai sajtótájékoztatóján. A szervezet felmérése szerint a lakosság 54 százaléka saját maga kezdi el kezelést betegség esetén, míg a tünetek jelentkezését követően az emberek 38,8 százaléka fordul orvoshoz. Ennek elsősorban az az oka, hogy a köztudatban a gyógyszer még mindig egyenlő a mellékhatással.
2005. november 23. szerda, 12:16
