A 30 milliárd forintot érintő normatívaemeléseket ugyanakkor támadták az ellenzéki képviselők, mivel szerintük az eredeti büdzséterv 41-46 milliárdot vont el az idei évhez képest, így még az emelésekkel is nehezebb lesz az önkormányzatok finanszírozási helyzete. Jauernik István szocialista képviselő szerint azonban a tételes eho és az áfa-változások miatt 75 milliárdos kiadáscsökkenést is betervezhetnek a helyhatóságok.
