BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csaknem 9 százalékkal bővült az ipar

A KSH nem változtatott az előzetes ipari adatokon, így szeptemberben 8,9 százalékkal bővült a termelés.

2005. november 15. kedd, 09:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szeptemberi ipari termelés év/éves - munkanapokkal korrigált - 8,9 százalékos növekedése megegyezik a kiigazítatlan indexszel. A termelés volumene az év első kilenc hónapjában ugyancsak megegyezik az ekőzetesen közölt adatokkal, 6,9 százalékkal volt magasabb, mint az előző év azonos időszakában. Az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanaptényezővel is kiigazított ipari termelési index szeptemberben 2,5 százalékkal emelkedett.
2005 első kilenc hónapjában az ipari export 11, szeptemberben 14,4 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva. A szeptemberi exportteljesítmény mintegy kétharmadát a feldolgozóipar két alága adta. Az ipar 2005. január-szeptemberi belföldi értékesítése 4 százalékkal, a szeptemberi 5,7 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakit.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet