A 2010-es euróbevezetésnek annyiban van realitása, amennyiben 2008-ra 5,5-7 százalékos, GDP-arányos államháztartási hiánycsökkentést lehet elérni - fogalmazott Járai Zsigmond az MNB konvergencia-jelentését ismertető sajtótájékoztatón. Ekkora csökkentés 10-15 százalékos lefaragást jelent a költségvetés kiadási oldalán.
A jegybankelnök a jelentés megállapításait kiemelve hozzátette: Magyarország sem a számszerű, sem a minőségi követelményeket nem teljesíti, aminek a költségvetés az oka. E téren reformokra volna szükség, ám ennek megvalósulása nem látszik a jövő évi büdzsében - vélekedett Járai. Hangsúlyozta: a jelenlegi tendencia alapján 2007-2008-ban gyorsan romlik majd az államháztartás helyzete, olyannyira, hogy elkezdi nyomni a magánszektort is.
