"Az elmúlt hetekben erősödő aggodalommal figyelem, ahogyan egyre rosszabb irányt vesz a politika Magyarországon azzal, hogy a mindenki számára fontos kérdések érdemi megvitatása helyett egyre inkább show-műsorrá züllik. Attól félek, lassan végleg eltűnnek a konkrétumok, a tények, a komoly javaslatok – s helyüket átveszik a szlogenek, a bulvárelemek. Ezt én a választópolgárok félrevezetésének és egyben lenézésének tekintem" - írta Kuncze.
Kuncze szerint a felelős politizálás "nem helyettesíthető semmiről nem szóló aláírásgyűjtéssel, sem üres 2/3-os törvényekkel".
